NAZYWAM SIĘ LILIANA TRZPIL. JEŚLI CHCESZ DO MNIE NAPISAĆ TO ZAPRASZAM: liliana.trzpil(wstaw małpę)gmail.com

CYTOWANIE FRAGMENTÓW Z PODANIEM AUTORA I ŹRÓDŁA czyli: Liliana Trzpil, blog http://ciekawamedycynat.blogspot.comniedziela, 29 kwietnia 2012

okres a waga (PMS)


PMS

PMS czyli PreMenstrual Syndrome. Czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Jeśli chodzi o mózg:

Przed miesiączką i w czasie miesiączki zatrzymuje wodę. Masa ciała może się zwiększyć nawet o dwa czy trzy kilo. Stąd się biorą PMS-y. Wkurzenie w trakcie PMS to nic innego jak lekki obrzęk mózgu. Wszystko puchnie, i mózg trochę też. Lekko. I wystarczy. Takie proste.
(Nie każda kobieta brzęknie i nie każda miesiączka u danej kobiety jest identyczna.)


A odnośnie masy ciała:

W czasie okresu trochę puchnie brzuch. I nie tylko sama macica, z której się złuszcza śluzówka. Puchną też jelita w pobliżu, i można mieć do kompletu lekką biegunkę (to jest czysta fizjologia, taki odczyn). To jest nawet typowe. (Ale nie obowiązkowe).

Brzuch może być wzdęty (nie musi), ubrania mogą być ciaśniejsze, to się mieści w fizjologii.

Piszę to po to, żeby kobieta, która i tak źle się tych dniach czuje – nie poszła przypadkiem na wagę i nie zobaczyła „o kurcze, i jeszcze w dodatku przytyłam” – i nie zdołowała się niepotrzebnie. Masa ciała w trakcie miesiączki może się zwiększyć, bo organizm zatrzymuje wodę i tak po prostu jest. Należy się na spokojnie zważyć po miesiączce. A w trakcie - czuć jedynie na tyle źle, na ile to wynika z samych hormonów. Bez zbędnych dodatków.


5 komentarzy:

 1. Lilu, a jak pozbyć się tego obrzęku na mózgu? Bo pomimo wagi to i zołzowatość mi wzrasta niepomiernie i głód gigant... no jak to z siebie zdrenować, bo nie tylko rodzina, ale ja sama ze sobą chwilami nie wytrzymuję;-(? Poe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agu, przy cięższych PMS-ach to taki obrzęk zmniejszają małymi dawkami leków moczopędnych. Dobrze pogadać ze swoim ginekologiem. Czasem, jak kobita ciężko przechodzi PMS, to dają hormony.

   Co do domowych prostych metod, to się nie znam, ja jestem ogólna. Ale znam dobrego (prywatnego) ginekologa, którego nigdy o to nie pytałam, ale pytałam o dużo innych rzeczy i jest bardzo pomocny i sensowny. Smśnij, odsmesnę nr tel.

   Fizjologia, psia noga.

   Usuń
  2. Po rozmowie telefonicznej stanęło na ziółkach moczopędnych.

   Usuń
 2. czy woda zatrzymana podczas okresu wydali się po miesiączce? czy jak? a może zostanie i niepotrzebnie przybiorę na wadzę?! :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta woda się wysiusia po miesiączce.

   Usuń